Warszawka

Od 23.04.2012 do 11.05.2012r uczestniczyliśmy w turnusie rehabilitacyjnym organizowanym przez Fundację „Zdążyć z Pomocą”. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku 3-4 godziny dziennie. Były ćwiczenia ruchowe , dużo zajęć SI, zajęcia z psychologiem, logopedą, masaż oraz dogoterapia. Filip bardzo szybko przyzwyczaił się do nowego planu dnia i nowych terapeutów.Muszę przyznać że warunki w ośrodku zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie, zajęcia były prowadzone bardzo profesjonalnie, terapeuci i cała obsługa przesympatyczna.

Filo bardzo szybko się zaaklimatyzował w stolicy, nie było problemów z jazdą komunikacją miejską , nawet w metrze było ok…

   Chciałabym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować mojemu wieloletniemu przyjacielowi Adamowi za udostępnienie nam mieszkania ,dzięki tobie  , Filip mógł skorzystać z rehabilitacji w Amicusie . Oczekiwanie na termin turnusu z hostelem jest niestety  o kilka lat dłuższy. Smak musaki zapamiętamy również na długo …mniam,mniam:)

W wolnym czasie korzystaliśmy z uroków naszej stolicy.Odwiedziliśmy kilka placów zabaw gdzie młody mógł rozładować swoją niespożytą energię, udało się dostać do Centrum Nauki Kopernik : miejsce godne polecenia wszystkim rodzicom dzieci w wieku szkolnym , oraz cudny Wilanów, no niestety nie było  tam jeszcze tyle kwiatów co latem ale i tak było bajkowo.

Po powrocie widzę jak bardzo mu są potrzebne turnusy rehabilitacyjne, jak potrzebne mu są zmiany żeby nie wchodził w schematy.

Niestety tego że jest chory nie zmienię ale możemy zawsze zrobić  coś żeby wyrównywać deficyty między nim a jego rówieśnikami. Pewnie już zawsze będzie inny , ciągle będziemy walczyć z trudnymi zachowaniami , które są charakterystyczne dla tej okropnej chorby. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy że te ataki szału Filipa to objaw choroby, cały czas miałam nadzieję że to bunt charakterystyczny dla dzieci w jego wieku. Niestety w jego przypadku to choroba  z którą musimy się zmagać.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Warszawka

  1. Adam pisze:

    Nie ma o czym mówić, polecam się na przyszłość 🙂 Naprawdę cieszę się, że mogłem pomóc chociaż w ten sposób.