KREDKA – jestem sobie przedszkolaczek

Pisarzem to ja dobrym nigdy nie byłam do tego codzienne zabieganie, ciągłe czegoś załatwianie i narobiło się trochę zaległości…, obiecuję to wszystko nadrobić.

Z początkiem września Filip rozpoczął swoją edukację  ,w prywatnym przedszkolu KREDKA w Kobylnicy . Nie jest to przedszkole ani specjalne ani też integracyjne , ale dyrekcja tego przedszkola zapewniła naszemu synkowi zarówno integrację z rówieśnikami od których czerpie wzorce i uczy się , jak i  codzienną terapię   1 na 1 , z najlepszymi terapeutami jakich mamy w okolicy. Dwie młode sympatyczne panie dyrektor tej placówki zorganizowały również Filipkowi zajęcia SI do których wyposażyły specjalnie salę ( co jak wiadomo związane jest ze sporymi  kosztami). Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru tego przedszkola pomimo iż mieści się  parę ładnych km od miejsca w którym mieszkamy, a gmina odmówiła nam pomocy w pokryciu kosztów dojazdu.

Przez pierwsze 2 miesiące na kilka godzin tygodniowo Filip miał swojego cienia , ale uznałam że ponieważ świetnie się zaaklimatyzował , jest samodzielny, uczestniczy w zajęciach i chętnie chodzi do swojego przedszkola to pomoc asystenta jest na dzień dzisiejszy nie potrzebna. Filip należy do grupy biedronek która liczy ok 10 dzieci.  Oczywiście nie możemy przewidzieć jak będzie w przyszłości np. w szkole , czy nie będziemy zmuszeni wrócić do cienia.

Nadszedł dzień pasowania na przedszkolaka …

Było cudnie i bajkowo , dzieci pięknie śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i pokazywały co potrafią. Filip jak przystało na prawdziwego przedszkolaka robił dokładnie to co inne maluszki z jego grupy. Byłam przekonana że będzie odchodził od grupy próbował biegać itp.  a tu…:) ku mojemu zaskoczeniu  przez cały czas stał grzecznie w rzędzie z resztą biedronek i wpatrywał się w swoją panią Agnieszkę w oczekiwaniu ,co będzie dalej…

I TAK NASZ ROZBRYKANY FISIU STAŁ SIĘ RADOSNYM PRZEDSZKOLAKIEM

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.